Skip to main content

ROBOT FREZUJĄCY DO RUR

Robot frezujący do napraw i czyszczenia rurociągów kanalizacyjnych

Skuteczne usuwanie betonu, korzeni i innych trudnych zatorów
pojazd pogotowia kanalizacyjnego

Świadczymy usługi w zakresie usuwania najtrudniejszych zatorów z użyciem robota frezującego: frezowanie rur, korzeni, betonu, wystających trójników i innych obiektów w rurach o średnicach od DN150 do DN350. Wycinanie korzeni, betonu i innych przeszkód z użyciem robota frezującego.

Wykonujemy bezwykopowe naprawy punktowe rurociągów kanalizacyjnych z użyciem metody "krótkiego rękawa", popularnie nazywanego "pakerem".

Usuwanie betonu z kanalizacji

Często spotykaną sytuacją jest to, że w trakcie budowy lub remontu obiektu następuję wlanie zaprawy betonowej do rur kanalizacyjnych. Dzieje się tak w wyniku nieuwagi wykonawców lub częściej - w wyniku wylewania popłuczyn (z np. wiader) do rur kanalizacyjnych. W rurociągu kanalizacyjnym powstają wtedy najtrudniejsze do usunięcia osady betonowe.

Najczęściej sytuacja taka wychodzi na jaw dopiero po rozpoczęciu użytkowania obiektu - gdy rurami zaczynają płynąć ścieki. Zwężony przekrój rury oraz chropowatość osadów powoduje szybkie powstanie zatorów.

Usuwanie tego typu osadów z użyciem metody ciśnieniowej często bywa mało skuteczne. Osady takie ulegają w najlepszym przypadku rozkruszeniu na  mniejsze fragmenty - które następnie ulegają zaklinowaniu w rurze. W takim przypadku dochodzi do jeszcze częstszych awarii sieci i instalacji kanalizacyjnych.

W takich przypadkach, jedyną możliwością jest użycie robota frezującego. Osady takie pod ciągłym nadzorem kamery są precyzyjnie wycinane frezem diamentowym. W ten sposób można również usuwać z kanalizacji korzenie  lub inne przeszkody betonowe i stalowe.

Film z przebiegu frezowania i naprawy bezwykopowej kanalizacji

Świadczymy kompleksową usługę

diagnoza, usunięcie zatoru, zabezpieczenie kanału na przyszłość
  • czyszczenie rurociągu przed wykonywaniem prac

  • inspekcję video przed wykonawczą, w celu określenia zakresu i rodzaju uszkodzeń - ocena i kwalifikacja uszkodzeń do odpowiedniej metody naprawy: metodą bezwykopową lub tradycyjną (wykop)

  • usuwanie zatorów metodą hydrodynamiczną lub robotem frezującym

  • inspekcja po wykonawcza i sporządzenie dokumentacji z wykonanych prac

Awaria? Pytanie ?

Zapraszamy do kontaktu przez cały tydzień
od godz. 7:00 do godz. 18:00

Godziny realizacji zleceń:

PON - PT. : 07:00 - 18:00
Dni wolne: 08:00 - 14:00

Copyright © 2020 EKOS - Pogotowie kanalizacyjne - Wrocław. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie zdjęć tylko po podaniu źródła www.kanalizacja.com