Awaria kanalizacji ?!
Wybierz EKOSS - Pogotowie kanalizacyjne Wrocław

Przyjazd pogotowia kanalizacyjnego

 
Ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji

Firma nasza już od kilkunastu lat świadczy usługi pogotowia kanalizacyjnego na terenie Wrocławia i województwa dolnośląskiego. W przypadku gdy kanalizacja nie jest uszkodzona, mamy 100% skuteczności.

Podstawową gałęzią działalności naszego przedsiębiorstwa jest Pogotowie Kanalizacyjne.
Usługi w trybie pogotowia kanalizacyjnego świadczymy głównie pojazdem WUKO wyposażonym we wszelki sprzęt niezbędny do skutecznego i szybkiego rozwiązania problemu.

Usługi od wielu lat świadczymy dla firm, instytucji i Spółdzielni Mieszkaniowych na terenie Wrocławia i okolic. Obsługujemy również osoby prywatne w zakresie usuwania awarii w domach i mieszkaniach.

Świadczymy ekonomiczne usługi w mieszkaniach (np. niedrożna toaleta, kratka w posadzce, odpływ z wanny itp.)gdzie nie ma konieczności stosowania bardziej zaawansowanego sprzętu (np. pojazdu ciśnieniowego).

Nasze podstawowe usługi to:

- ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji i rurociągów
- usuwanie awarii kanalizacji w trybie pogotowia kanalizacyjnego
- czyszczenie przyłączy domowych
- udrażnianie kanalizacji spiralą elektryczną
- czyszczenie poziomów i pionów kanalizacyjnych
- czyszczenie kratek deszczowych
- udrażnianie odpływów od toalet, pisuarów, prysznica, wanny ...
- mechaniczne i ciśnieniowe usuwanie tłuszczy z rur kanalizacyjnych
- wycinanie korzeni z rur kanalizacyjnych
- kontrola szczelności rur kanalizacyjnych
- inspekcja video kanalizacji (video kamerowanie rur)
- udrażnianie instalacji kanalizacyjnych wewnętrznych i zewnętrznych
- punktowe naprawy bezwykopowe instalacji wewnętrznych i sieci zewnętrznych
- usługi hydrauliczne

 

Naszym atutem jest przede wszystkim doświadczona kadra wykonująca tego typu zadania od wielu lat. Nasze pogotowie hydrauliczne udrażnia wszelkie instalacje wewnętrzne, przykanaliki oraz sieci kanalizacji zewnętrznej. Wymienimy, naprawimy lub zmodernizujemy uszkodzone oraz źle wykonane elementy tych instalacji.


Pojazdy pogotowia kanalizacyjnego

Dysponujemy zestawem nowoczesnych urządzeń do ciśnieniowego czyszczenia i udrażnianie kanalizacji.

Pojazdy pogotowia kanalizacyjnego

Czyszczenie kanalizacji - przykładNasze urządzenia zabudowane są na małych pojazdach ciężarowych, które ze względu na swoje wymiary pozwalają dotrzeć w prawie każde miejsce, co jest szczególnie istotne w gęstej zabudowie miasta. Przy użyciu takich pojazdów jesteśmy w stanie usunąć prawie każdy rodzaj awarii kanalizacyjnej i hydraulicznej w budynkach i na przyłączach.Pojazdy do czyszczenia kanalizacji

Większość awarii obsługujemy nowoczesnym, sterowanym radiowo urządzeniem do czyszczenia kanalizacji zabudowanym na małym samochodzie ciężarowym.
Zastosowane w nim nowoczesne rozwiązania sprawiają, że dysponuje on większymi możliwościami czyszczenia niż niejeden duży pojazd ciężarowy WUKO.
Wyposażony jest on w zbiornik wody o pojemności 1500 litrów oraz szereg urządzeń narzędzi pozwalający w razie konieczności udrożnić instalacje wewnętrzne o mniejszych średnicach (np. spirala elektryczna).

W odróżnieniu od starych, dużych pojazdów ciężarowych typu WUKO, nie powodują one zniszczeń na trawnikach czy chodnikach, dysponując jednocześnie taką samą skutecznością działania dla rurociągów o średnicy do ok 250mm.

 

 


Stare metody czyszczenia Pojazd pogotowia kanalizacyjnego

Większość innych "firm czyszczących kanalizację" oferuje tylko i wyłącznie udrażnianie kanalizacji przy użyciu tzw. spirali elektrycznej, zachwalając tą metodę jako niezawodną. Jednak nasze doświadczenia wykazały, że często przy użyciu tego urządzenia, szczególnie:

w starych rurach żeliwnych
rurach poddawanych działaniu tłuszczy
w rurociągach, gdzie występuje miejscowy przeciwspadek

uzyskuje się tylko niewielki otwór w zanieczyszczeniach stałych i efekt czyszczenia jest krótkotrwały.

W praktyce wygląda to tak, że użycie tego urządzenia powoduje udrożnienie kanalizacji (spłyną ścieki), jednak w dość krótkim czasie najczęściej następuje ponowne zatkanie rury (ale wtedy napewno ta "firma" przyjedzie poprawić swoją "robotę" za darmo ...:] ).

Działania takie w dłuższym okresie czasu mogą doprowadzić do całkowitego zarastania rury kanalizacyjnej tłuszczami, co prowadzi do konieczności wymiany rur.

Rury kanalizacyjne zarośnięte tłuszczami
Rury zarośnięte osadami z tłuszczów i detergentów


Przed wezwaniem, zalecamy ostrożność i dokładne sprawdzenie firmy czym będą wykonywane prace. Bez odpowiednich narzędzi oraz doświadczenia i wiedzy, można wyrządzić duże szkody. Ewentualne uszkodzenie rurociągu stwierdzamy najczęściej po dłuższym czasie i związane jest zazwyczaj z dużymi kosztami napraw.


 

Dlatego też, gdy tylko to jest możliwe (nieznaczna ilość łuków, możliwość doprowadzenia węża ciśnieniowego), proponujemy znacznie bardziej skuteczną i bezpieczniejszą usługę czyszczenia ciśnieniowego (metoda WUKO). Praktyka pokazała, że trwałość efektu czyszczenia kanalizacji jest kilkakrotnie większa.

Kamerowanie kanalizacji we Wrocławiu

Jeżeli coś się dzieje z Państwa kanalizacją wystarczy nas wezwać.
My rozwiążemy każdy problem z kanalizacją.
Pogotowie hydraulik Wrocław

Świadczymy usługi udrażniania:
- toalet
- przyłączy kanalizacyjnych do budynków
- kanalizacji sanitarnej i deszczowej

Więcej na temat metody ciśnieniowej czyszczenia kanalizacji w dziale :
CIŚNIENIOWE CZYSZCZENIE KANALIZACJI.

Ścieki wybijają z toalety

GALERIA ZDJĘĆ

Odświeżanie galerii zdjęć ......