Skip to main content

SSĄCO - PŁUCZĄCE POJAZDY do czyszczenia kanalizacji z systemem odzysku wody ze ścieków (recykling) firmy KAISER

Są to pojazdy o bardzo wysokich parametrach pracy (wydajność wody do 500 l/min przy 200 bar)  z systemem odzysku wody ze ścieków. Pozwala to na całodzienną pracę pojazdu w obiegu zamkniętym, bez konieczności wielokrotnego przerywania pracy w celu napełnienia  wodą. Skutkuje to dużą oszczędnością wody pitnej (nawet do 30 000 litrów dziennie) i znacząco przyczynia się od obniżenia kosztów wykonywanej usługi, jak również  do ochrony środowiska.

 

 

Czyszczenie kanalizacji pojazdem z recyklingiem - diagram czasowy

     Pojazdy do czyszczenia rurociągów firmy KAISER AG oraz WIEDEMANN REINHARDT od wielu lat są uważane na całym świecie za najlepsze. Ich parametry, rozwiązania techniczne i niezawodność nieustannie wyprzedza inny producentów pojazdów ssąco – płuczących. Pojazdy te wykorzystywane są do wydajnego czyszczenia rurociągów o średnicach od DN100 mm do DN1500 mm oraz czyszczenia osadników i przepompowni o głębokości do 10 mb. Wykorzystywane w nich potężne pompy ssące bez trudu radzą sobie z gruzem, kamieniami lub nawet ze zbitą suchą ziemią. Dla tych pojazdów nie ma trudnych zadań ……..

Ciekawe informacje na temat pojazdów ssąco – płuczących KAISER z systemem odzysku wody ze ścieków - PDF

SSĄCO PŁUCZĄCE POJAZDY DO CZYSZCZENIA KANALIZACJI - KAISER

Pojazdy do czyszczenia kanalizacji firmy KAISER charakteryzuje duża wydajność pracy w ciągu dnia roboczego. Najwyższe parametry pracy (ciśnienie i wydajność wody) oraz opatentowany system recyklingu wody , pozwalają wykonać dużo więcej w ciągu dnia roboczego niż standardowe pojazdy typu COMBI.

Najważniejsze parametry to:

- Moc od 460 do 480 KM
- wydajności wody: do od 450 do 500 l/min
- ciśnienie robocze wody: do 200 bar
- wydajność pompy ssącej: 3200 m3/h – podciśnienie -0,9 bar (90% próżnia)
- zbiornik: w całości wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności od 10 do 14 m3 z komorą dzieloną za pomocą obracanej przegrody

Technologie zastosowanie w pojeździe:

SYSTEM CIĄGŁEGO ODZYSKU WODY ROBOCZEJ Z ZASYSANYCH ZANIECZYSZCZEŃ
Zastosowany tu najnowszy system recyklingu wody ROTOMAX (patent firmy KAISER) pozwala na ciągły odzysk wody z zasysanych zanieczyszczeń bez konieczności przerywania pracy z powodu wyczerpania się wody w zbiorniku.  System ten radykalnie zwiększa wydajność pracy!. Dzięki temu pojazd ten w trakcie dnia roboczego jest w stanie bez większego problemu wykonać czyszczenie kanalizacji o łącznej długości 3 do 4 razy większej niż tradycyjne maszyny czyszczące. 

SILNA POMPA SSĄCA W TECHNOLOGII WODNEGO PIERŚCIENIA
Jest to potężna pompa ssąca pozwalająca na stworzenie podciśnienia w zbiorniku. Pozwala to na szybkie zasysanie osadów, gruzu, ziemi i innych zanieczyszczeń. Pompa jest zabudowana w zbiorniku i jest stale w pełni zanurzona w wodzie. Dzięki temu jest cicha i emituje mniej nieprzyjemnych zapachów w trakcie pracy. Dzięki jej dużej wydajności żadne osady nie spłyną w trakcie czyszczenia rurociągu na niższe odcinki. Bez problemu radzi sobie z osadnikami i przepompowniami o głębokościach 10 - 12 mb. Wszystkie ciężkie osady jak ziemia, kamienie lub piasek zasysane są do zbiornika pojazdu bez większego trudu. 

PRZEMIENNIK CIŚNIENIA
Urządzenie to wytwarza wodę pod wysokim ciśnieniem. Wykorzystywana jest ona do czyszczenia rurociągów lub np. rozbijania twardych zanieczyszczeń w np. przepompowniach i osadnikach.
System przemiennika ciśnienia jest nowatorskim rozwiązaniem opatentowanym przez firmę KAISER. Pozwala on pracować z użyciem wody zasysanej wprost z kanału co umożliwia nam pracę bez zbędnych przerw na tankowanie wody. 

SYSTEM RADIOWEGO STEROWANIA PRACĄ
Wszystkie funkcje pojazdu mogą być sterowana drogą radiową z odległości ok. 300 m dzięki małemu i lekkiemu pilotowi zdalnego sterowania. Umożliwia to pracę w nietypowych lokalizacjach i znacznie odciąża i ułatwia pracę operatorowi.

CIŚNIENIOWA BELKA PŁUCZĄCA
Pojazd wyposażony jest zamontowaną z przodu belkę płuczącą. Przy jej użyciu wykonujemy usługi ciśnieniowego mycia placów i ulic. Dzięki dużej wydajności pompy ciśnieniowej, prace związane np. z przygotowaniem nawierzchni do asfaltowania wykonujemy szybko i skutecznie. Metoda ta jest znacznie wydajniejsza od czyszczenia z użyciem samojezdnych zamiatarek. Poza tym nawet grube warstwy błota nie stanowią żadnego problemu.

 

 

Awaria? Pytanie ?

Zapraszamy do kontaktu przez cały tydzień
od godz. 7:00 do godz. 18:00

Godziny realizacji zleceń:

PON - PT. : 07:00 - 18:00
Dni wolne: 08:00 - 14:00

Copyright © 2020 EKOS - Pogotowie kanalizacyjne - Wrocław. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie zdjęć tylko po podaniu źródła www.kanalizacja.com