Skip to main content

Wyzwanie - SKY TOWER

  Z dumą możemy poinformować, że właśnie zakończyliśmy z sukcesem, pozornie "niewykonalne zadanie". Na terenie budowy najwyższego budynku we Wrocławiu - "SKY TOWER" (www.skytower.pl), zaszła pilna konieczność oczyszczenia przerwy kompensacyjnej z gruzu i zamulonej wody (przerwa osiadaniowa w płycie fundamentowej) oraz ciśnieniowego mycia ścian, przed wypełnieniem jej betonem.

 Prace wykonywane były na Zlecenie generalnego wykonawcy: firmy "Technobud" z Nowego Sącza.

W celu wykonania zadania, należało rozbić wodą pod ciśnieniem osady, a następnie odessać je. Trudność zadania polegała na położeniu przerwy:

  • od 10 do 12 metrów poniżej miejsca, gdzie mógł być postawiony pojazd ssący
  • Długość linii ssawnej: 150 m !

Z naszych wiadomości wynika, że dotąd nikt nie sprawdzał, czy jest to wykonalne z użyciem pojazdów wieloczynnościowych do czyszczenia kanalizacji.

Pomimo tego, że nawet producent naszych pojazdów (KAISER) nie mógł zagwarantować, czy jest to wykonalne - podjęliśmy to ryzyko. Szybki zakup dodatkowych 100 mb wzmocnionego węża ssawnego umożliwił podjęcie zadania już w drugi dzień zlecenia.
Szybko okazało się, że dla wbudowanego w pojazdy KAISER, unikalnego kompresora z pierścieniem wodnym, nie jest to trudnym wyzwaniem. W przeciągu 10 dni udało się usunąć z przerwy kompensacyjnej ok. 300 m3 gęstych zanieczyszczeń. Zadanie było utrudnione, gdyż dostęp do wnętrza przerwy utrudniony był przez gęste zbrojenie.

Ponownie potwierdził się trafny wybór, którego dokonaliśmy w przypadku wyboru pojazdu ssąco - płuczącego: KAISER.

 

 

 

Awaria? Pytanie ?

Zapraszamy do kontaktu przez cały tydzień
od godz. 7:00 do godz. 18:00

Godziny realizacji zleceń:

PON - PT. : 07:00 - 18:00
Dni wolne: 08:00 - 14:00

Copyright © 2020 EKOS - Pogotowie kanalizacyjne - Wrocław. Wszelkie prawa zastrzeżone. Wykorzystanie zdjęć tylko po podaniu źródła www.kanalizacja.com