Jest to wieloczynnościowy pojazd ssąco – płuczący z systemem ciągłego odzysku wody ze ścieków KAISER Aquastar -  produkcji firmy KAISER AG z Lichtenstainu.

pojazd do czyszczenia kanalizacji


Charakteryzują go bardzo wysokie parametry pracy, tj:
 • Moc 460 km
 •  wydajności wody: do 500 l/min
 •  ciśnienie robocze wody: do 200 bar
 •  wydajność pompy ssącej: 3200 m3/h – podciśnienie -0,9 bar (90% próżnia)
 •  zbiornik: w całości wykonany ze stali nierdzewnej o pojemności 12 m3

Technologie zastosowanie w pojeździe:

SZdjecie4YSTEM CIĄGŁEGO ODZYSKU WODY ROBOCZEJ Z ZASYSANYCH ZANIECZYSZCZEŃ
Zastosowany tu najnowszy system recyklingu wody ROTOMAX (patent firmy KAISER) pozwala na ciągły odzysk wody z zasysanych zanieczyszczeń bez konieczności przerywania pracy z powodu wyczerpania się wody w zbiorniku.  System ten radykalnie zwiększa wydajność pracy!. Dzięki temu pojazd ten w trakcie dnia roboczego jest w stanie bez większego problemu wykonać czyszczenie kanalizacji o łącznej długości 3 do 4 razy większej niż tradycyjne maszyny czyszczące. 

SILNA POMPA SSĄCA W TECHNOLOGII PŁYWAJĄCEGO PIERŚCIENIA
Jest to potężna pompa ssąca pozwalająca na stworzenie podciśnienia w zbiorniku. Pozwala to na szybkie zasysanie osadów, gruzu, ziemi i innych zanieczyszczeń. Pompa jest zabudowana w zbiorniku i jest stale w pełni zanurzona w wodzie. Dzięki temu jest cicha i emituje mniej nieprzyjemnych zapachów w trakcie pracy. Dzięki jej dużej wydajności żadne osady nie spłyną w trakcie czyszczenia rurociągu na niższe odcinki. Bez problemu radzi sobie z osadnikami i przepompowniami o głębokościach 8 - 9 mb.

PRZEMIENNIK CIŚNIENIA
Urządzenie to wytwarza wodę pod wysokim ciśnieniem. Wykorzystywana jest ona do czyszczenia rurociągów lub np. rozbijania twardych zanieczyszczeń w np. przepompowniach i osadnikach. System przemiennika ciśnienia jest nowatorskim rozwiązaniem opatentowanym przez firmę KAISER.

SYSTEM RADIOWEGO STEROWANIA PRACĄ

Hbc Zdalne Sterowanie
Wszystkie funkcje pojazdu mogą być sterowana drogą radiową z odległości ok. 300 m dzięki małemu i lekkiemu pilotowi zdalnego sterowania. Umożliwia to pracę w nietypowych lokalizacjach i znacznie odciąża i ułatwia pracę operatorowi. Ma to również znaczący wpływ na szybkość prowadzenia prac.

 

 

 

 

ciśnieniowe mycie placów i ulicCIŚNIENIOWA BELKA PŁUCZĄCA
Pojazd wyposażony jest zamontowaną z przodu belkę płuczącą. Przy jej użyciu wykonujemy usługi ciśnieniowego mycia placów i ulic. Dzięki dużej wydajności pompy ciśnieniowej, prace związane np. z przygotowaniem nawierzchni do asfaltowania wykonujemy szybko i skutecznie. Metoda ta jest znacznie wydajniejsza od czyszczenia z użyciem samojezdnych zamiatarek. Poza tym nawet grube warstwy błota nie stanowią żadnego problemu.

 

Z użyciem tego pojazdu wykonujemy następujące usługi:
 • ciśnieniowe czyszczenie kanalizacji oraz wszelkiego rodzaju innych rurociągów o średnicach od DN100 mm do DN1500 mm.
 •  wycinanie korzeni i betonów z kanalizacji – z użyciem hydraulicznych dysz rotacyjno-frezujących
 •  czyszczenie osadników, przepompowni oraz wszelkiego rodzaju zbiorników
 •  czyszczenie wpustów ulicznych, kratek, studni rewizyjnych
 •  ciśnieniowe mycie placów i ulic
 •  i wiele innych specjalistycznych i nietypowych prac

Odświeżanie galerii zdjęć ......