czyszczenie wpustu deszczowegoOstatnie ulewne deszcze wykazały u wielu z naszych klientów jak ważne jest utrzymanie drożności kanalizacji deszczowej. W wyniku wieloletnich zaniedbań doszło w wielu przypadkach do poważnych przypadków zalewania budynków.

Wartość strat w kilku przypadkach pokryłaby koszty okresowego czyszczenia tej kanalizacji przez wiele lat, nie wspominając  przestojach w pracy firm i innych nieprzyjemnych problemach

W trakcie normalnej eksploatacji kanalizacji deszczowej ulega ona stopniowemu zamulaniu przez spływające z dachów i placów osady w postaci np. piasku. Często przyczyną uszkodzeń i niedrożności rur są chętnie wrastające tam korzenie. Nie czyszczone osadniki wpustów deszczowych i kratek oraz same rurociągi stają się częściowo lub całkowicie niedrożne. Wystarczą jedne obfite opady deszczu i skutki są oczywiste.

Dlatego też zalecamy:

  • wykonanie kontroli drożności kanalizacji deszczowej
  • zaplanowanie okresowego (np. co rok) przeprowadzenia czyszczenia rurociągów kanalizacyjnych.Szczególnie ważna jest w przypadkach wrastania korzeni, gdyż doprowadzenie do ich nadmiernego rozrostu  w rurociągu może uniemożliwić już jego udrożnienie.
  • montaż automatycznych zasuw (klapy zwrotne) zapobiegających zalewaniu niżej położonych pomieszczeń przez cofające się ścieki

Wykonywanie w/w prac prewencyjnych jest wielokrotnie tańsze niż skutki zalewania i zapewni Państwu spokój w trakcie większych opadów deszczu.